سه شنبه 04 مرداد 1401
زمان: 13
دسته: سلامت

تشدید کنترل‌های کرونایی در مرزهای خوزستان/ مراسمات محرم و صفر بر اساس رنگ‌بندی شهرها برگزار می‌شود

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا خوزستان گفت: مراسمات محرم و صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سراسر استان برگزار خواهد شد که مبنای آن رنگ‌بندی‌ها و مصوباتی است که توسط وزارت بهداشت و درمان به شهرها ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هشت امروز، ولی‌الله حیاتی، روز سه‌شنبه ۴ مردادماه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا خوزستان با اشاره به افزایش شیوع کرونا در کشور و استان، اظهار کرد: طبق آخرین وضعیت رنگ‌بندی یک شهرستان قرمز، ۲ شهرستان نارنجی، ١۶ شهرستان زرد و ۱۰ شهرستان نیز در وضعیت آبی هستند.

وی افزود: در خوزستان ١۵۶ هزار ٣١۴ کارمند دولت وجود دارد که از این تعداد ٩۵ درصد واکسن زده و ۵ درصد آن‌ها یعنی ۶ هزار ۶٨۵ نفر واکسن نزدند، اما برخی افراد شاید به علت داشتن بیماری زمینه‌ای شرایط تزریق واکسن را نداشته باشند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا خوزستان عنوان کرد: از کارمندان دولتی خوزستان ۹۳ درصد نوبت اول، ۸۸ درصد نوبت دوم، ۴٨ درصد نوبت سوم، و ۷ درصد نیز نوبت چهارم خود را تزریق کردند و این افراد باید نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: اداره کل بازرسی باید در خصوص کارمندان دولتی که بیماری زمینه.ای ندارند و واکسن نزده‌اند ورود کند، کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای نیستند باید نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با جدیت پیگیری شود، بیان کرد: اداره کل بازرسی مانند گذشته بازرسی‌های خود را از اماکن، ادارات دولتی و بخش‌های خصوصی از سر بگیرد و گشت‌های مشترک در فرمانداری‌های سراسر استان تقویت شود.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان ادامه داد: کنترل و مراقب‌های سندرومیک در مرزهای چذابه و شلمچه در دستور کار قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه با کرونا است و از زائرینی که در این ۲ مرز تردد می‌کنند کنترل‌های کرونایی به شدت اعمال خواهد شد.

حیاتی با بیان اینکه مراقبت‌های سندرومیک را در مرزها انجام شود، عنوان کرد: در مرز شلمچه یک درمانگاه مجهز با ظرفیت ۷۰ تخت داریم و در چذابه نیز با همکاری ارتش بیمارستان صحرایی افتتاح می‌شود.

منبع:ایلنا


آخرین اخبار

بیشتر

اخبار پربیننده

بیشتر

اخبار مرتبط

بیشتر

طراحی و پیاده سازی: راد وب