دوشنبه 08 اسفند 1401
زمان: 9
دسته: خبر شهر

شهردار اهواز در جشنواره گلهای کاغذی:

اهواز به جهت شرایط اقلیمی نیازمند انبوه کاری در همه گونه های بومی است

به گزارش هشت امروز ، رضا امینی در جشنواره گلهای کاغذی که با حضور رییس شورای شهر و سایر مدیران شهری و به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم نتیجه این مراسم بهبود کمی و کیفی شهر اهواز باشد، اهواز به جهت شرایط اقلیمی و به لحاظ کارکرد اکولوژیکی و تفریحی نیازمند انبوه کاری در همه گونه های بومی، درختان مثمر و گیاهان متناسب با اقلیم اهواز است.

وی افزود: در پاسخ به دغدغه‌ فعالان محیط زیست باید بگویم همه‌ی مخلوقات از جمله گل و گیاه از مصادیق و مظاهر قدرت الهی هستند، برای دوست داشتن یک مخلوق نباید دیگر مخلوقات نفی شوند، خوزستان و اهواز بعد از پایتخت جهاد و مقاومت به درخت اصیل نخل شناخته می شود، جای نخل در اهواز خالی است و انتظار می رود امسال حرکتی جدی در خصوص درخت نخل انجام شود.

شهردار اهواز با تاکید بر استفاده از نخل و گیاهان بومی در فضای سبز اهواز ادامه داد: گل کاغذی را باید فرصت مغتنمی برای زیباسازی شهر اهواز بدانیم چرا که در سایر استان‌ها اگر این گل بخواهند دوام داشته باشند باید شرایط ویژه ای برای آن فراهم شود اما در اهواز این استعداد را دارد که چندین ماه زیبایی بخش فضای سبز شهری است.

وی تاکید کرد: به علت احتمال ایجاد خطر تصادف به هیچ وجه نباید گیاهان مثمر در آیلندهای وسط معابر کاشته شوند، گیاهان مثمر حتما باید به صورت انبوه در فضای سبز و باغچه ها کاشته شوند.

امینی اضافه کرد: اهواز به جهت شرایط آب وهوایی خود نیازمند فضای سبز به ویژه فضای سبز حجمی است، برای داشتن همه گونه‌ها نیازمند منطق آبیاری هستیم، متاسفانه شهر اهواز از شبکه آب خام مناسبی برخوردار نیست که باید این شبکه با اختصاص بودجه بهبود یابد تا انواع نمونه‌های گیاهی سطح شهر با کمترین انرژی آبیاری شوند.

وی با اشاره به اینکه شوری خاک و کمبود آب سبب اسیب به فضای سبز شهر در برخی نقاط شده است، تصریح کرد: برای توسعه و بهبود فضای سبز لزوما نباید جشنواره‌های کاشت درخت را سالانه برگزار کنیم بلکه می شود این جشنواره ها به ویژه گیاهان مثمر و حتی جشنواره مخصوص نخل را چندین مرتبه در سال اجرا کنیم و در عمل شاهد افزایش حجم، تعداد و تنوع گیاهان بومی، مثمر و متناسب اقلیم اهواز باشیم.

شهردار اهواز خاطرنشان کرد: در سایر استان‌ها و شهرها به طور قانونی باید ۲۰ درصد از فضای ملک به فضای سبز ریشه دار اختصاص یابد در غیر این صورت پایان کار به آن تعلق نمی گیرد؛ اما در اهواز تا کنون اینگونه نبوده، امیدوارم در شهرسازی اهواز این اتفاق رخ دهد تا در حوزه فضای سبز نیز در شرایط بهتری قرار گیریم.

وی با اشاره به زیباسازی پل‌های رودخانه کارون اضافه کرد: کارون به عنوان مهمترین عنصر محرک توسعه شهری در اهواز نیازمند ساماندهی بسیار گسترده و عمیق است، طرح مطالعاتی آن در حال آماده سازی است و با اعتباراتی که پیش بینی شده است امیدواریم در سال آینده قطعات بزرگتری از ساحل کارون را ساماندهی کنیم.
منبع:روابط عمومی


آخرین اخبار

بیشتر

اخبار پربیننده

بیشتر

اخبار مرتبط

بیشتر

طراحی و پیاده سازی: راد وب