دوشنبه 18 مرداد 1400
زمان: 18
دسته: اخبار روز

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان:

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان ۵۰ درصد است

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان خوزستان به ۵۰ درصد رسیده که زنگ خطری برای افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هشت امروز ، ولی اله حیاتی روز دوشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: شرایط استان خوزستان بسیار شکننده است لذا از مردم تقاضا  داریم رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله ماسک و پرهیز از حضور در اجتماعات را جدی بگیرند.

وی افزود: ویروس دلتا در سطح خوزستان گسترش یافته و میزان مراجعه، مبتلایان و فوتی ها رو به افزایش است که موجب نگرانی است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان گفت: تمام محدودیت های کرونایی بر اساس رنگ بندی شهرها با قدرت و شدت بیشتری در سراسر استان اعمال می شود همچنین محدودیت فعالیت اصناف، حضور کارکنان در محیط های کاری و ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی در حال اجرا است.

وی افزود: لازم است دستگاه های اجرایی به ویژه اصناف بحث نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند. اکنون در اهواز تنها گروه شغلی یک اجازه فعالیت دارند اما این مصوبه دقیق رعایت نمی شود به همین دلیل اتاق اصناف باید این موضوع را به اتحادیه ها ابلاغ کند.

حیاتی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم گسترده ماه محرم در مکان های مسقف مجاز نیست گفت:چون وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مرجع اصلی نظارت و بازرسی بر رعایت پروتکل ها هستند لذا انتظار می رود نظارت بیشتری در این رابطه صورت گیرد و از برگزاری آیین های عزاداری خارج از چارچوب جلوگیری شود. 

وی تاکید کرد : آیین های عزاداری ماه محرم و صفر باید بر اساس شیوه نامه های ابلاغ شده از سوی وزارت کشور برگزار شود.

در حال حاضر ۱۷ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، پنج شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.

تاکنون بیش از ۹۰۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده و این روند همچنان ادامه دارد.آخرین اخبار

بیشتر

اخبار پربیننده

بیشتر

طراحی و پیاده سازی: راد وب