شنبه 11 تیر 1401

شنبه 10 اردیبهشت 1401
زمان: 19
دسته: سلامت

بهادری جهرمی مطرح کرد؛

مجوزی برای افزایش قیمت دارو صادر نشده است/ آغاز اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها در حوزه آرد صنعتی

سخنگوی دولت تاکید کرد: در خصوص آرد حوزه صنف و صنعت که مجزا از نان است به دلیل آن که تخلفاتی اتفاق می‌افتاد، قاچاق‌های معکوسی در حوزه آرد می‌شود و برای جلوگیری از این قاچاق‌ها و خروج آرد از مرزهای کشور یا مصارف دیگری که اتفاق می‌افتد، اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها در این حوزه شروع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هشت امروز ، علی بهادری جهرمی در خصوص افزایش قیمت دارو و کمیاب بودن برخی داروها که این روزها مطرح می‌شود، گفت: در حوزه دارو هیچ افزایش قیمتی صورت نگرفته به دلیل آن‌که کمیسیون مربوطه باید مجوز لازم در این خصوص را صادر کند که ما مجوزی برای افزایش قیمت دارو نداریم. 

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: درباره مسئله تامین ارز مورد نیاز برای دارو هم باید بگویم به میزان یک میلیارد دلار ارز ترجیحی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و دارو تا حدود زیادی تامین شده است و مشکلی از این حیث نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: منابع لازم برای تامین دارو برای سال جاری در بودجه پیش‌بینی شده است و باتوجه به اینکه سلامت جز اولویت‌های دولت است، اگر هرگونه منابع دیگری هم نیاز باشد، دولت تامین خواهد کرد.

بهادری جهرمی افزود: حال ممکن است شیوه تخصیص یارانه با اصلاحات صورت گیرد اما قیمت‌های کنونی که از جیب مردم پرداخت می‌شود، تفاوتی نخواهد کرد. 

وی درباره افزایش قیمت آرد و چندین برابر شدن قیمت آن در بازار گفت: در مورد قیمت آرد مطابق قانون بودجه ۱۴۰۱ باید نظام پرداخت یارانه تغییر کند؛ البته این تغییر برای آردی که در اختیار  نانوایی‌ها قرار می‌گیرد نیست و آردی که برای نان مردم در اختیار نانوایی قرار می‌گیرد به همان شیوه سابق در حال ارائه است و در این حوزه هم ما به زودی یک طرح آزمایشی در استان زنجان اجرا خواهیم کرد. 

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در حوزه صنف و صنعت که مجزا از نان است به دلیل آن که تخلفاتی اتفاق می‌افتاد، قاچاق‌های معکوسی در حوزه آرد می‌شود برای جلوگیری از این قاچاق‌ها و خروج آرد از مرزهای کشور یا مصارف دیگری که اتفاق می‌افتد، اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها در آن حوزه شروع شده است.

منبع:ایلنا


آخرین اخبار

بیشتر

اخبار پربیننده

بیشتر

اخبار مرتبط

بیشتر

طراحی و پیاده سازی: راد وب