شنبه 24 دی 1401
زمان: 14
دسته: کشاورزی

در سمینار آموزشی مدیریت امنیت اطلاعات تأکید شد؛

ایمن سازی شرکت‌های نیشکری در برابر تهدیدهای سایبری

دکتر ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر بر لزوم توجه به تهدیدهای فضای سابیری در شرکت‌های نیشکری و ایمن سازی زیرساخت‌ها در برابر تهدیدات سایبری تاکید کرد.

سمینار آموزشی «مدیریت امنیت اطلاعات» با همکاری مرکز مدیریت راهبردی افتا و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات دوشنبه (19دی ماه) در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هشت امروز به نقل از روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در این سمینار که مدیران عامل کشت و صنعت‌های نیشکری حضور داشتند، دکتر ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر بر لزوم توجه به تهدیدهای فضای سابیری در شرکت‌های نیشکری و ایمن سازی زیرساخت‌ها در برابر تهدیدات سایبری تاکید کرد.

در ادامه سمینار، رییس مرکز مدیریت راهبردی افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات) خوزستان، حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی برای ایجاد جامعه‌ای امن در قبال حملات سایبری را امری ضروری دانست. 

حسين حسينی‌فر افزود: باتوجه به اهميت بحث سايبری در دستگاه‌های اجرايی استان و تهديدهای احتمالي دشمن، مديران استان نسبت به اين حوزه باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه برخی سازمان‌ها نسبت به امنیت اطلاعات غلفت دارند، بیان داشت، متاسفانه زمانی پی به اهمیت آن می‌برند که دیر شده و مورد حمله سایبری  قرار گرفته‌اند. 

حسینی‌فر در ادامه از پروژه استخدام هکرها از سوی کشورهای مختلف خبر داد و گفت، این کشورها برای سازماندهی حملات سایبری به استخدام هکرها روی آورده‌اند.

رییس مرکز مدیریت راهبردی افتای خوزستان در پایان بر ضرورت وجود مشاوران امنیت اطلاعات در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان برای مقابله با تهدیدات سایبری و بالا بردن امنیت در فضای مجازی تاکید کرد.آخرین اخبار

بیشتر

اخبار پربیننده

بیشتر

طراحی و پیاده سازی: راد وب